Tatranské pleso

Tatranské pleso

Sovánka Karol

#A005900Ukončenie aukcie: 23.10.2024 21:00

138214500 € / 18.10.2024 18:53
  • Karol Sovánka

sa narodil 7. 3. 1883 v Uhrovci, zomrel 4. 5. 1961 v Nemecku. Študoval päť rokov sochárstvo na Umeleckopriemyselnej škole v Budapešti (prof. Mátray) a roku 1908 na výtvarnej akadémii v Bruseli (prof. van der Steppen). 1933 sa svojimi prácami zúčastnil na založení Národnej galérie Slovenskej v Martine. Roku 1945 odišiel do Nemecka.

Okolo 1935
Rámované.
Olej na plátne
61 x 79 cm