Kytica

Kytica

Mudroch Ján

#A005850Ukončenie aukcie: 09.10.2024 21:30
4 000 €
5 460 €

1878785 460 € / 09.10.2024 21:20
1724775 360 € / 09.10.2024 21:19
1878785 340 € / 09.10.2024 21:10
1724775 240 € / 09.10.2024 21:09
1878785 220 € / 09.10.2024 21:01
1724775 200 € / 09.10.2024 21:01
1878785 180 € / 09.10.2024 21:01
1724775 080 € / 09.10.2024 21:00
1878785 060 € / 09.10.2024 21:00
1724775 040 € / 09.10.2024 21:00
1878785 020 € / 09.10.2024 21:00
1724775 000 € / 09.10.2024 21:00
1878784 960 € / 09.10.2024 21:00
1724774 860 € / 09.10.2024 21:00
1878784 760 € / 09.10.2024 20:59
1724774 660 € / 09.10.2024 20:59
1878784 600 € / 09.10.2024 20:59
1724774 500 € / 09.10.2024 20:59
1878784 440 € / 09.10.2024 20:58
1724774 340 € / 09.10.2024 20:57
1878784 280 € / 09.10.2024 20:56
1724774 260 € / 09.10.2024 20:55
1878784 220 € / 09.10.2024 20:50
1724774 180 € / 09.10.2024 20:48
1878784 120 € / 09.10.2024 20:36
1724774 060 € / 09.10.2024 20:35
1878784 040 € / 09.10.2024 20:25
1724774 020 € / 09.10.2024 20:22
1459374 000 € / 03.10.2024 08:13
  • Ján Mudroch

sa narodil sa 28. 3. 1909 v Senici-Sotinej, zomrel 4. 2. 1968 v Bratislave. Od 1926 študoval na súkromnej škole G. Mallého v Bratislave. 1930 -31 na Umeleckopriemyselnej škole (prof. Hofbauer), 1931-37 na Akadémii výtvarných umení v Prahe (prof. Obrovský, Nowak). 1938-39 učiteľ na Škole umeleckých remesiel v Bratislave, 1939-41 vyučoval na Oddelení kreslenia a maľovania SVŠT v Bratislave, 1942 zbavený miesta docenta a vylúčený zo Spolku slovenských výtvarných umelcov pre nonkonformné politické a názory. Na SVŠT opätovne vyučoval v období 1945-47. 1948-49 pôsobil na Pedagogickej fakulte UK v Bratislave. 1933 premiérovo vystavoval na výstave Spolku slovenských umelcov v Nitre. Samostatne debutoval výstavou v pražskej sieni Elánu 1937. V tom istom roku žil krátko v Šuranoch, po maďarskej vojenskej okupácii južných častí Slovenska sa odsťahoval do Bratislavy. Od 1938 člen pražskej Umeleckej besedy. V rokoch vojny vedúca osobnosť bratislavskej avantgardy (spolupráca pri vydávaní nadrealistických zborníkov). Po 1945 spoluzakladateľ Skupiny výtvarných umelcov 29. augusta, predseda prípravného výboru Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave (1948 jej prvý rektor, 1949-68 vedúci odboru figurálneho maliarstva).

1957
Rámované.
Olej na plátne
48 x 40 cm
vľavo hore